Wyróżnienie dla radcy prawnego Radosława Górskiego przyznane przez gazetę “Rzeczpospolita”

Podczas XIX gali Rankingu Kancelarii Prawniczych zorganizowanej przez gazetę “Rzeczpospolita” radca prawny Radosław Górski został wyróżniony za uzyskanie precedensowego wyroku dotyczącego zagadnienia zanieczyszczenia powietrza i wpływu złej jakości powietrza na dobra osobiste.

https://youtu.be/9Bkl_9M3xD8?t=1179

Mimo, że kancelaria nie brała udziału w tym prestiżowym rankingu, to cieszymy się, że działalność kancelarii jest dostrzegana i została w ten sposób wyróżniona.

Wyrok sądu, za który otrzymaliśmy wyróżnienie, faktycznie jest precedensowy, ponieważ był to pierwszy wyrok nie tylko w skali Polski, ale również w skali Europy, w którym sąd uwzględnił powództwo uznając, że:
– za złą jakość powietrza na terenie Warszawy solidarnie odpowiada zarówno m.st. Warszawa, jak i skarb państwa;
– zanieczyszczone powietrze narusza dobra osobiste powódki.

Sprawa wyróżniona na XIX Gali Rzeczpospolitej to nie jedyna sprawa, w której albo już uzyskaliśmy, albo mamy nadzieję uzyskać precedensowe i ważne społecznie wyroki.

Poza wieloma trudnymi procesami dotyczącymi kredytów powiązanych z CHF, w których już uzyskalismy albo mamy szanse na uzyskanie ważnych wyroków, prowadzimy na przykład sprawy dotyczące pozwów pracowników ochrony zdrowia przeciwko Skarbowi Państwa:https://www.prawo.pl/…/pozwy-lekarzy-o-dodatki-covidowe…
czy też sprawy dotyczące kredytów funkcjonujących jako kredyty Alicja:https://gorski-radcaprawny.pl/…/kredyt-alicja…/